je namenjen predstavitvi različnih teoretičnih konceptov družinske sistemske terapije in terapevtskih tehnik ter učenju njihove uporabe v praksi.
Študij traja dva semestra. Predavanja potekajo ob sobotah, praviloma dvakrat na mesec. Delo temelji na interaktivnem pristopu, ki zahteva aktivno vključevanje slušateljev v učni proces. Poleg posredovanje teoretičnih znanj in učenje sistemskih veščin, delo zajema še supervizijo v skupini, delo v parih, seminarje in delo na lastnih prepričanjih in vzorcih.
V okviru študija ni predvidena lastna terapevtska izkušnja. Na željo slušateljev pa je možen dogovor o organizaciji majhne analitske skupine pod vodstvom izkušenega skupinskega analitika.
Za uspešno opravljen Intermediarni študij družinske dinamike in uporabe sistemskih znanj v praksi je potrebna najmanj 90-odstotna prisotnost na predavanjih, pisna naloga in uspešno opravljen pisni teoretični izpit. Uspešno zaključen dvosemesterski intermediarni študij je pogoj za vpis v nadaljnji dveletni diplomski študij iz sistemske družinske terapije, ki je namenjeno tistim kandidatom, ki se želijo usposobiti za sistemsko terapevtsko in svetovalno delo z družinami in drugimi sistemi. Slušatelji, ki študija ne morejo ali ne želijo nadaljevati, dobijo certifikat o zaključenem podiplomskem študiju Družinske dinamike in uporabe sistemskih znanj v praksi.